top of page

Dodatkowe zajęcia 

Język Angielski

codziennie spotykamy się z Tomem and Keri ,  którzy swobodnie wprowadzą dzieci w świat języka angielskiego. 

Dla każdego dziecka przedszkole finansuje program Tom and Keri - poziom A -  do domu, który umożliwia codzienny kontakt dziecka z językiem angielskim, co jest niezwykle istotne w wychowaniu w dwujęzyczności.
Dziecko nawet podczas nieobecności w przedszkolu może być w kontakcie z naszymi ulubieńcami.
Kurs pomaga również dobrze przygotować się do okresu szkolnego.
Pomożemy Twojemu dziecku nabrać pewności siebie i osiągnąć sukces w nauce języka!

Kolejnym krokiem w dwujęzyczności jest native speaker, który odwiedza nas dwa razy w tygodniu po trzy godziny. Dzieci w tym czasie mają kontakt z językiem i mają wielką możliwość wraz z native speakerem rozmawiać w kolejnym poznanym przez nie języku.
Czy nie jest to najlepsza wiadomość dla rodziców, którzy stawiają na wspaniałą przyszłość swojego dziecka? 

Naszym zdaniem najlepszym i najprostszym sposobem nauczenia się języka jest osłuchiwanie się z nim, dodając do tego program powszechnej dwujęzyczności w naszym przypadku Tom and Keri jesteśmy pewni, że dzieci opuszczające nasze przedszkole będzie w stanie powiedzieć proste zdania.

O programie powszechnej dwujęzyczności można dowiedzieć się więcej ze strony https://sklep.yellowhouseenglish.com/  
 

bilingual future logo placowka partnersk
YHE partner merytoryczny logo 2017 (1).j
Video.Guru_20200928_155424832_Moment.jpg

Artystyczne dzieci

Muzyka-codzienny towarzysz.

W naszym przedszkolu podejmujemy różnorodne aktywności muzyczne. Podczas zabawy dzieci słuchają muzyki mistrzów dawnych i dzisiejszych.

Przebywanie w środowisku wypełnionym melodią, dźwiękiem, rytmem pobudza układ nerwowy do tworzenia nowych połączeń nerwowych.

Podczas grupowych zajęć prowadzonych według MLT  E. E. Gordona pracujemy nad oddechem i głosem, poczuciem rytmu i zanurzamy się w krainie melodii.

Organizujemy spotkania z cyklu A ku ku co to za instrument? ;gdzie zaproszeni goście odkrywają przed nami tajniki gry na danym instrumencie.

Każdy przedszkolak może również rozpocząć indywidualne zajęcia z fortepianu oraz skrzypiec .

Wspólne wyjścia na koncerty ,spektakle oraz inne wydarzenia artystyczne będą pomagać we wszechstronnym rozwoju społecznym, kulturalnym jak i intelektualnym .

Muzyka przenosi nas do innego świata pełnego wrażliwości ,empatii, uczuć i emocji dzięki którym możemy Piękniej Żyć.
Naszym koordynatorem od sfery artystycznej jest Pani Dorota Banaś animator kultury, skrzypek filharmonii autor projektów i koncertów dla dzieci.


 

Sztuki plastyczne

W naszym przedszkolu realizujemy szeroko rozumianą edukacje przez sztukę. Kreatywne zajęcia plastyczne, sensoplastyczne , rysowanie, malowanie, wyklejanie, budowanie,..to na co dzień. Natomiast raz w miesiącu spotykamy się ze znanymi twórcami z cyklu Mistrzowski pędzel. Tu dzieciaki pod okiem mistrza będą poznawać tajniki  min grafiki ,ilustracji  , malarstwa ,pisania ikon...to wszystko oczywiście w formie odpowiedniej dla wieku czyli przez zabawę. ​

Literatura

Czytanie ,słuchanie, realizacja przedstawień teatralnych na bazie nie tylko literatury dziecięcej  przygód cudownej  Pipi ,wierszy Tuwima i Brzechwy ale też Romeo i Julia czy Balladyny.

Chcemy podarować naszym wychowankom 

wrażliwość ,empatie, ciepło ,radość tworzenia, i miłość odkrywania kolorów życia.

bottom of page