Wyżywienie

Zaopatruje nas firma Vesuvio z Chorzowa, która jest firmą cateringową działającą od 2008 roku.
Specjalizuje się usługami żywieniowymi dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6 lat oraz w wieku szkolnym.

Firma charakteryzuje się dbałością o zdrowie oraz urozmaicone pożywienie dostarczane dzieciom. Jadłospisy układane są przez dyplomowanego dietetyka, który zwracając uwagę na sezonowość produktów bilansuje posiłki tak, aby były zgodne z normami Instytutu Żywienia i Żywności i zapotrzebowaniem na poszczególne składniki odżywcze oraz co najważniejsze – zdrowe.

Do wytworzenia posiłków firma używa zawsze produktów najwyższej jakości - warzywa oraz owoce dostarczane są przez regionalnych producentów oraz mięsa najwyższej jakości. Firma współpracuje z pobliską piekarnią, która codziennie dostarcza świeże pieczywo.

W kuchni dla dzieci nie stosuje się przypraw poprawiających smak typu maggi, vegeta itp. zawierających glutaminian sodu, a jedynie naturalne przyprawy i zioła, które podkreślają smak.

W jadłospisach znajdziecie Państwo:

• kasze ( jaglana, gryczana, pęczak itp. )

• ryże (brązowy, biały)

• warzywa strączkowe (ciecierzyca, soczewica itp.)

• ryby morskie

• oraz słodkości (ciasta, muffinki z dynią, cukinią, szpinakiem, marchewką, płatkami owsianymi z żurawiną itp.), które Firma Vesuvio piecze sama.

W zakładzie zwracana jest uwaga na alergie pokarmowe dzieci. W takich przypadkach jest możliwość sporządzenia indywidualnych posiłków nie zawierających białka mleka krowiego, nie zawierających glutenu oraz stosowanie diety eliminacyjnej na poszczególne składniki wskazane przez rodzica lub lekarza. Firma żywi między innymi dzieci z atopowym zapaleniem skóry, z refluksem przełykowo - żołądkowym i innymi schorzeniami układu pokarmowego.